Červenec 2009

Sin City - info

28. července 2009 v 17:33 | Minion |  Sin City: město hříchu
Po dlouhé době jsem se opět mrkla na další film - tentokrát na Sin City: město hříchu, jež mě dokonale nadchlo. Ze začátku jsem si řikala, že to bude kravina, ale nakonec jsem za shlédnutí tohoto filmu byla ráda.
Film je netradičně dělaný - natočen je ve stupních šedi, jen některé předměty jsou občas barevné... Podbarven je skvělou hudbou, která se k tomuto filmu naprosto hodí a skvěle doplňuje atmosféru filmu.

A tady je oficiální text distributora tohoto filmu:
Sin City - Město hříchu. John Hartigan (Bruce Willis), jeden z mála nezkorumpovaných policistů v tomto městě, se poslední noc své služby snaží zachránit Nancy Callahanovou, věk 11 let, z rukou Juniora (Nick Stahl) - pedofilního sadisty a sériového vraha, k tomu ovšem také nedotknutelného synáčka senátora Roarka. Hartigan uspěje zachrání Nancy a zbaví Juniora obou jeho zbraní. Sám ale málem nevyvázne. Jeho parťák Bob, další jméno na výplatní listině vládce města Roarka, do něj vyprázdní zásobník. Taková je první dějová linie Sin City filmu, na který davy fanoušků legendy noir comicsu Franka Millera čekaly dlouhých třináct let. Už první ukázka, která spatřila světlo světa v Millerově podání třístránková povídka The Customer Is Always Right předurčila film v očích tisíců čtenářů ke zkultovnění. To ale není ani zdaleka vše. Autorská dvojice Miller-Rodriguez se rozhodla oživit i další z nezapomenutelných příběhů ze světa, který Miller stvořil a Rodriguez mu propadl, ze světa kouzelné černobílé kresby, krásných žen, drsných mužů, šeptajícího deště a brutálního násilí. Čeká nás tak setkání s Marvem (Mickey Rourke), bijcem, kterého byste si nejspíš za souseda nevybrali, jehož budeme sledovat na cestě za pomstou. Pomstou Goldie, pouliční holky, která voněla jako anděl, a byla zavražděna v posteli, kterou tu noc sdílela se zjizveným hromotlukem, který tu noc poprvé zažil, co to je někoho milovat. Posledním do nesvaté trojice hrdinů je Dwight McCarthy (Clive Owen), který se ocitne ve špatnou dobu ve špatné společnosti a zaplete se do bitvy mezi dámami ze Starého Města, vedenými krásnou a inteligentní (a o to nebezpečnější) Gail (Rosario Dawson), s ne zrovna vzornými strážci zákona v čele s Jackem (Benicio Del Toro). Rok 2005 bude patřit grafickým románům Franka Millera.

Film rozhodně doporučuji, u mě má 1 s *. Pochválit musím skvělého Bruce Willise, který tomuto filmu dodal tu správnou šťávu... ;)


Po dlouhé době...

4. července 2009 v 16:09 | Minion |  Me :)
Pane jo, tak jsem se po delší době opět přihlásila na blog... mívám totiž stavy, kdy mě psaní článků nebaví vůbec a pak zas přijde období, kdy se od blogu nedokážu odtrhnout.. No a to druhé období nejspíš opět právě nastává... :D
Začaly nám prázdniny.. takže pohodička... Jak u vás?? Taky se flákáte, tak jako já?? :)
A co je u mě nového??
Na začátku června jsem se podívala do Anglie, konkrétně do Londýna a Oxfordu... A řeknu vám, že Londýn je skutečně krásné město, vůbec se mi nechtělo domů :D Dostala jsem se i do světoznámého muzea Madame Tussaud a ošmatala jsem tam Supermanův rozkrok (ale o tom pššššš) :)
Návštěva Anglie na mně zanechala svou stopu - zbláznila jsem se do The Beatles :D A přivezla si několik placiček s touto skupinou.
Vysvědčení jsem také jakž-takž přežila - až na známku z matematiky to i šlo :)
A na začátku měsíce červenec se mi stala tragédie - umřel mi šnek :( (moc bych to nerozebírala, abyste si nemysleli, že jsem totální cvok) =D
Jo a dneska mě čeká večer plavba na Titanicu :D Tak se taky připojte, začínáme v 20 hodin na Primě ;))
S pozdravem Minion =*