Březen 2009

Chicago - obrázky z filmu

23. března 2009 v 16:42 | Minion |  Chicago
Jak už jsem psala v předešlém článku - Chicago je skvělý film a proto si zaslouží, abych se mu na blogu více věnovala :) Takže níže si můžete prohlédnout fotky a momentky z filmu... ;)

A doufám, že si muzikál Chicago najde další a další nové přiznivce... =)
Chicago - muzikál pro náročnější

21. března 2009 v 17:22 | Minion
Muzikály jsem neměla nikdy moc v lásce... Dávala jsem přednost "normálnějším" filmům, avšak po zkouknutí gangsterského muzikálu Cotton Club jsem se rozhodla, zkusit se podívat na další film podobného žánru... Zvolila jsem Chicago... A rozhodně jsem neprohloupila!!

Děj filmu nás zanese do krásných (ale také drsných) 20. let 20. století. Hlavní hrdinkou je krásná Roxie (Renné Zellweger), která sní o kariéře slavné zpěvačky. Je vdaná, ale má milence, kterému věří a doufá, že jí dokáže pomoct odstartovat pěveckou kariéru, díky jeho známostem ve vyšších kruzích. Ten ji ale zradí - celou dobu jí sliboval, že se zeptá svých známých a prosadí ji, ale nakonec Roxie oznámí, že jí to říkal pouze kvůli tomu, aby s ním spala. Roxie se zhroutí a ve vzteku či histerii milence zastřelí. Když přijde manžel domů, řekne mu, že to byl zloděj. Manžel se proto Roxie před policií zastává, sousedka mu ale později sdělí, že mrtvý byl ve skutečnosti manželčin milenec... Manžel neváhá a Roxii už nekryje... Žena je poté odvezena do vězení.....

Ve vězení se setkává s kabaretní zpěvačkou Velmou Kelly (Zeta-Jones), která byla až doposud Roxiiným vzorem... Při setkání se ale pohádají.. Velma Kelly je ve vězení kvůli vraždě svého manžela, později se dostává na svobodu díky šikovnému právníkovi Billymu Flinnovi (Richard Gere).

Roxie se chce za každou cenu dostat z vězení, a proto si za svého právníka zvolí právě Billyho. Přes různá uskalí se Billymu nakonec podaří svou svěřenkyni z vězení dostat - udělá z ní oběť chlípného muže, kterého v sebeobraně zastřelila. Roxie se přes noc stává populární, je na předních stránkách každých novin...
Po soudním procesu však Roxiina sláva rychle upadává... Zanedlouho si na Roxie už nikdo ani nevzpomene...

Roxie začíná nový život. Tentokrát se snaží prosadit se v klubech sama... avšak moc se jí to nedaří.. Při jedné zkoušce potká Velmu Kelly a ta jí nabídne, že by mohly být pěveckým duem... Roxie nabídku nakonec přijme a spolu s Velmou se stávají slavnými zpěvačkami.

Děj filmu je samozřejmě protkán různými, většinou jazzovými, písničkami, které děj skvěle doplňují a s pochopením děje vám i napomáhají. Jedná se opravdu o brilantní vystoupení, ze kterého kypí bujarý život ze začátku 20. století!!

Film je dlouhý 113 minut, byl natočem režisérem Robem Marshallem v roce 2002.

Zajímavost: Film byl natočen podle knižní předlohy, která byla napsaná podle skutečné události!! Takže Roxie asi nejspíš skutečně žila!!

Rozhodně doporučuji se na tento film podívat!!Kmotr na čt1 již v pondělí!

1. března 2009 v 18:02 | Minion |  Kmotr (The Godfather)
Pane jo, tentokrát si u mě ČT 1 opravdu šplhla! Proč? Již toto pondělí bude v 22:30 vysílat gangsterské drama F. F. Coppoly - Kmotra!! Sice jsem film, již viděla, ale stejně mi to nedá a mrknu na něj znovu :D a doufám, že si ho nenecháte ujít ani vy!