Červen 2008

Čtení knih v mobilu

17. června 2008 v 17:45 | Minion |  E-knihy
Tak jsem zase objevila nový způsob jak se zabavit. Tentokrát mě zaujalo čtení knih v mobilu.
Čtení elektronických knih má podle mě spoustu výhod - především nemusíte nic platit a knížku (pokud si ji nahrajete třeba do mobilu) máte stále po ruce a nepráší se na ni někde na poličce... ;)
Ale teď už k tomu čtení eknih v mobilu. Před nedávnem jsem se dostala na zajímavou internetovou stránku, kde se dalo stáhnout několik knížek na mobil. Knížky byly ve formátu .jar, který podporuje snad už většina (všechny) mobilních telefonů. Zklamalo mě však, že jsou ke stažení pouze knihy typu Harry Potter, Letopisy Narnie, Šifra mistra Leonarda (Tu jsem si mimochodem stáhla jen tak, abych zjistila, zda mi ty knihy jdou na mobilu pustit. Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila a i když jsem viděla film, tak tuto knížku úplně hltám...) Ani na jiných stránkách se nedalo stáhnout nic jiného... Ovšem našla jsem poměrně velké množství knih, které šly z netu stáhnout, avšak pouze ve formátech .pdf a .doc - tyto formáty mi v mobilu spustit nešly. A tak jsem začala přemýšlet, jak tyto knihy dostat do mobilu. Nejprve mě napadlo, že bych si mohla na netu sehnat aplikaci na mobil, přes kterou by šly knihy spouštět. Našla jsem je, ale bohužel když jsem je nahrála do mobillu, tak mi má Nokie hlásila, že jde o neplatné aplikace, tudíž jsem si je nemohla na mobilu spustit. Naštvalo mě to a jelikož jsem si umínila, že ty knížky do mobilu dostanu za každou cenu, začala jsem znovu vymýšlet způsob, přes který bych je tam dostala. Napadlo mě, že bych mohla formáty .pdf a .doc převést do .jar, a proto jsem začala vyhledávat program, který by to dokázal... Nejdříve jsem nacházela pouze články, že takový program zatím není, ale pak jsem našla prográmek TequilaCat. Hned jsem ho stáhla a vyzkoušela... A opravdu fungoval! Ovládání programu bylo velice jednoduché - hlavně proto, že je v češtině... Knihy jsem převedla na formát .jar a nahrála na paměťovou kartu, kterou jsem vložila zpět do mobilu. No a nyní čtu a čtu a čtu... =))
Program TequilaCat Book Reader si můžete zdarma stáhnout ZDE!
Již brzo určitě přidám na tento blog nějaké eknihy ke stažení... ;))

Omluva

8. června 2008 v 13:40 | Minion |  Vzkazy pro vás
Chtěla bych se omluvit všem, kteří si chtěli na tomto blogu stáhnout nějaké písničky. Bohužel to většině nepůjde, zřejmě nějaké potíže na stránce na kterou odkazuji... Budu se snažit dát vše do pořádku... ;)