Květen 2008Cotton Club - info

19. května 2008 v 21:00 | Minion |  Cotton Club
Cotton Club - úžasný film o jehož existenci jsem donedávna neměla ani potuchy. Je až neuvěřitelné, že jsem o tomto filmu doposud nevěděla. Dozvěděla jsem se o něm vlastně náhodou. Asi před necelými dvěma týdny jsem si prohlížela magazín, který vychází každý týden spolu s Bleskem. Prolistovala jsem ho a všimla si reklamy upozorňující na filmy, které budou brzo vydány na DVD spolu s výše zmíněným bulvárem. Hned mi padl do oka Cotton Club. No a ve středu 14. 5. jsem si ho běžela koupit... =) Rozhodně koupě nelituju... Cotton Club je opravdu skvostné dílo ukazující bujarý život 30. let minulého století... A za těch necelých 50 Kč stojí za to si ho aspoň koupit a pokusit se ho zkouknout... ;)
Stručné info o filmu:
Amerika třicátých let, to byla živná půda pro mafii, korupci a kriminalitu všeho druhu. Tehdy chodili gangsteři oblečeni z módních salónů, měli pochopení pro dobrý doutník a poslouchali skvělou hudbu, která jim plnila kluby dobře platícími zákazníky. Byla to hudba ,,černá", nespoutaná a energická - říkalo se jí jazz.
Cotton Club byl místem, kde se scházeli bohatí a mocní New Yorku. Ačkoli šlo zejména o hosty bílé pleti, místní hudebníci a baviči byli většinou pleti tmavé. Až na jednoho trumpetistu, který byl ve správnou dobu na správném místě a jmenoval se Dixie Dwayer. Zachránit život mafiánskému bossovi se mu zdá se vyplatilo, ale když se zahleděl do mafiánovy milenky, jeho kariéra nabrala trochu jiný směr.
Cotton Club byl natočen roku 1984 a uvidíte tu taková hvězdná jména jako Richard Gere, Bob Hoskins a nebo třeba ještě úplně mladičký Nicolas Cage. Uslyšíte tu spoustu dobré hudby, skvělých stepových čísel a okem spočinete na ladných křivkách krásných žen.
(Zdroj: Houser.cz)
Režie: Francis Ford Coppola
Žánr: Krimi, Drama, Hudební
Délka filmu: 127 minut
Rok vydání: 1984
USA
V hlavních rolích: Richard Gere, Diane Lane, Mario Van Peebles, Gregory Hines...
Vedlejší role: Nicolas Cage, Bob Hoskins a další...
Můj názor:
Ze začátku se může zdát tento film celkem nudný... Ano, může... Pokud čekáte přestřelky a jen samou krev hned od začátku, tak vás asi film zklame. Jestliže vás však zajímá i nádherná atmosféra 30. let, tak by vám tento snímek rozhodně neměl chybět ve sbírce. Mě osobně nadchl. Filmem vás bude po celých 127 minut doprovázet nádherná dobová hudba(O soundtrack se postaral John Barry), uvidíte nádherná vystoupení plná lesku a třpytu, zakouřené kluby... A samozřejmě tu svou roli sehraje také mafie... ;) Doporučuji...

Freedom Fighters - soundtrack ke stažení zdarma

19. května 2008 v 14:30 | Minion |  Soundtracky
Tak jsem konečně našla soundtrack ke skvělé hře Freedom Fighters. (Pouze v torrent podobě) Autorem hudby je skvělý Jesper Kyd.
Ke stažení soundtracku potřebujete program bitcomet. (Program si stáhněte ZDE)
Soundtrack obsahuje 18 písniček (formát mp3), má 91,45 Mb. ;)

Prizee - dárky

7. května 2008 v 20:00 Všechno možný :o)
Již asi před více než měsícem jsem vás informovala o skvělé zahraniční stránce s názvem Prizee. (článek najdete ZDE) Teď po měsíci se mi konečně podařilo vybojovat si dárek a tak nyní netrpělivě vyhlížím pošťáka - s balíčkem pro mě. ;) (Ten dárek sice nebude nic moc - jedná se o klíčenku - přesto se na něj těším jako malé dítě.)
Na různých webových stránkách jsem si přečetla rady o tom, který způsob k získání dárku na Prizee je nejlepší. Na Prizee můžete totiž získat dárek 4 nejčastějšími způsoby - aukcí, přes řadu, přes tiket a tím, že si dárek koupíte za bubzy. Na většině internetových stránkách jsem se dočetla, že nejlepší je aukce. Můj názor je ale jiný. Já osobně bych dala přednost řadě. No ale teď si přečtěte podrobnosti o výše zmíněných způsobech o tom jak získat dárek na Prizee:
Aukce - Dárek dostane ten, kdo nabídne největší částku - pokud máte opravdu hodně bubzů, (body, které získáváte za hraní her na Prizee a za které si následně koupíte dárek) tak máte dárek jistý.
Tiket - tiket si můžete koupit každý den za 5 bubzů. (doporučuji kupovat ráno - počet tiketů je omezen a brzo jsou tyto losy vyprodány) Tiket se hodí zejména pro šťastlivce - šance na výhru je podle mě velmi nízká. Výhody: pokud nevyhrajete, tak nepřijdete o žádné bubzy - ty vám budou vráceny hned následující den, vyhrajete vždy dárek dražší než 5 bubzů... Nevýhody: nevíte, co vyhrajete, malá šance na výhru...
Koupě - dárek si můžete také koupit. Tento způsob se zdá být nejlehčím, jenomže i tady je šance získání dárků velmi malá. Dárků je totiž na skladě jenom omezený počet např. 30 a počet zájemců je vždy mnohonásobně vyšší... např. 1000... Takže Prizee si nakonec z těch 1000 zájemců vybere pouze 30 a těm pošle dárek.
Řada (fronta) - tento způsob preferuji. Je podle mě nejspolehlivější. Stačí když se přihlásíte do řady, a pak každý den odkliknete a potvrdíte, že v této řadě stále jste a o dárek stojíte. Lidé, kteří zapomenou odkliknout a potvrdit, jsou automaticky vyřazeni z řady. Nevýhody: pokud je mnoho čekatelů na dárek, tak je tento způsob zdlouhavý, nevhodné pro zapomětlivé lidi a pro lidi často na cestách. Výhody: až se na vás dostane řada, tak vám bude dárek okamžitě zaslán..., zaplatíte stanovenou částku bubzů...