Cesta do zatracení (Road to Perdition) - info

10. března 2008 v 19:03 | Minion |  Cesta do zatracení (Road to Perdition)
Minulý týden (6.3. 2008) jste měli možnost na čt vidět další gangsterku pod názvem Cesta do zatracení (v angl. Road to Perdition) Film mě nadchl - hlavně děj, který u těchto filmů většinou nebývá hlavním - vztah mezi otcem a synem. Pokud jste snímek neviděli, můžete si zde přečíst aspoň krátké info. ;)
Titul "Road to Perdition" lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání.
Režije se ujal Sam Mendes, v hlavních rolích můžete vidět skvělého herce Toma Hankse, Paula Newmana a herce jménem Judy Law. =)
Vedlejší role: Stanley Tucci, Harry Groener, Lara Phillips, David Darlow a další...
Film byl natočen v roce 2002 a je 117 minut dlouhý. Autorem soundtracku je Thomas Newman.
Můj názor:
Film je velice zajímavý, doprovázen suprovou hudbou... Doporučuji shlédnout... ;)
Zdroj:csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zajímá tě mafie?

Ano! 85.5% (888)
Ne, ale hra mě baví... 6.6% (68)
Ne, nebavilo by mě to... 7.9% (82)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama