Scarface - info o filmu

14. ledna 2008 v 19:13 | Minion |  Zjizvená tvář - (Scarface)
Mezi rodinu amerických gangsterek patří i skvělý filmík Scarface (česky Zjizvená tvář), ve kterém si hlavní roli zahrál úžasný Al Pacino. Hlavní děj filmu - cesta za mocí a penězi...
Stručný popis děje filmu:
V květnu 1980 otevřel Fidel Castro kubánský přístav Mariel s jasným záměrem nechat některé občany odjet za příbuznými do Spojených států. Do sedmdesáti dvou hodin bylo 3000 amerických lodí na cestě na Kubu. Brzy se ukázalo, že Castro přinutil majitele lodí, aby odvezli nejen příbuzné, ale i nejhorší kubánské vězně. Mezi 125 000 uprchlíky, kteří se vylodili na Floridě, bylo 25 000 trestanců. A jedním z nich byl i kubánský politický vězeň Tony Montana (Al Pacino).

Tony ale hned po příjezdu skončí ve vezění, kde dostane nabídku, která se neodmítá: zabije komunistu a drogová mafie ho dostane ven i s jeho parťákem. Protože Tony by komunistu zabil i zadarmo, s rozhodnutím ani chvíli neváhá. Později začne pracovat pro mafii a svou drzostí a naprostou bezohledností si vydobývá nejvyšší postavení v drogovém oboru. S největší drzostí přebírá i manželku svého šéfa (M. Pfeiffer) a rozjíždí své obchody. Jeho touha po moci a určitá otupělost se postupně mění až v šílenství. Začne se distancovat, nikoho nepotřebuje. Svým jednáním a "nespolehlivostí" si ale znepřátelí spoustu vlivných lidí. A když se dostane na samotný vrchol, není už cesty zpět.
V hlavních rolích:
Pacino ...Tony Montana
Michelle Pfeiffer ...Elvira Hancock
Steven Bauer ...Manny Rivera
Mary Elizabeth Mastrantonio ...Gina Montana
Robert Loggia ...Frank Lopez
Rok vydání: 1983, USA
Více informací (v angličtině) na www.scarface-dvd.com. Na těchto stránkách si můžete také udělat testík, který obsahuje otázky týkající se filmu Scarface. :)
A můj názor???
Opět si myslím, že se jedná o celkem zajímavou gangsterku... Režisér Brian De Palma zde předvedl svůj talent a tak se zajisté po celých 170 minut, kterých film trvá, nebudete nudit... Vřele doporučuji...
Na motivy filmu byla také vydána PC hra (se stejným názvem) Scarface. Jestliže se vám bude film líbit a nelitujete času stráveným nad hraním PC her, tak si Scarface v game podobě nenechte ujít... ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zajímá tě mafie?

Ano! 85.5% (888)
Ne, ale hra mě baví... 6.6% (68)
Ne, nebavilo by mě to... 7.9% (82)

Komentáře

1 Tony Montana Tony Montana | Web | 31. srpna 2008 v 11:26 | Reagovat

the best film

2 Don Lucky Luciano Don Lucky Luciano | 5. září 2010 v 18:13 | Reagovat

Já mám filmy o mafii moc rad ale tohle je to nejhorší!!!! :-(

3 Al Pacino Al Pacino | 16. května 2012 v 16:51 | Reagovat

[2]: blbče Scarface je nejlepší film na světě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama