Mafiáni (Goodfellas) - info o filmu

31. ledna 2008 v 17:55 | Minion |  Mafiáni (Goodfellas)
Dnes jsem se rozhodla vzít si na mušku film Mafiáni (anglický název - Goodfellas), který opět patří do rodiny gangsterek.... Film byl vydán v roce 1990 - hlavní role se chopil víc než úžasný Robert De Niro (Dále potom neméně skvělí herci - Ray Liotta, Joe Pesci...)
Info o filmu:
Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. Vykonává drobné služby pro místní mafiány a když je zadržen policií kvůli pašování cigaret, odmítá vypovídat, což mu vynese přízeň kmotra Paula Cicera, který ho přijme do svých služeb.
1963. Henry spolu s Jimmym Conwayem a Tommym DeVitem provede úspěšnou loupež na letišti. Protřelý Jimmy se stává mladíkovým přítelem a mentorem. Henry se ožení se středoškolskou židovskou dívkou Karen a navenek žije poklidným a usedlým životem. Jeho žena po svatbě zjistí skutečný pramen Henryho příjmů a přijme to jako nezvratitelný fakt.
1970. Henry opustí svoji ženu po žárlivé scéně, kterou mu Karen ztropí kvůli jeho milence. Na Cicerovo naléhání však dál udržuje zdání fungujícího manželství. Za surové zmlácení jednoho dlužníka jsou Henry s Jimmym odsouzeni na deset let. Ve vězení se Henry zaplete do distribuce drog, protože má strach, že jeho rodina zůstane bez prostředků. Když je po čtyřech letech podmínečně propuštěn, slibuje Cicerovi, že drogy nechá.
1980. Henry, Jimmy a Tommy provedou další loupež na letišti, která vynese 6 milionů dolarů. Na jejich stopu se však dostává FBI. Cicero se rozhodne odstranit slabý článek, kterým je zabiják Tommy. Henry zjišťuje, že další na řadě bude on a rozhodne se přihlásit se jako dobrovolný svědek, aby získal ochranu federálních úřadů, které mu zařídí změnu totožnosti.
A můj názor?
Musím přiznat, že jde opět o mistrovské dílo... Režisér Martin Scorsese je mistrem v oboru, a proto se ani nemůžeme divit, že film získal řady ocenění (nominace na Oscara) a samozřejmě řady fanoušků a nadšených diváků... Nemám co víc dodat... Snad jen sem znovu napsat to, že pokud vás baví gangsterky a různé podobné akční filmy, neměli byste tento film zavrhnout... Rozhodně stojí za shlédnutí... ;o)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zajímá tě mafie?

Ano! 85.5% (888)
Ne, ale hra mě baví... 6.6% (68)
Ne, nebavilo by mě to... 7.9% (82)

Komentáře

1 DADUSIK DADUSIK | Web | 31. ledna 2008 v 18:02 | Reagovat

U MNA JE SONDNB SA PRIHLA DIKES

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama