Mafia - info o hře

6. ledna 2008 v 14:20 | Minion |  Mafia game
Mafia: The city of lost heaven je jedna z nejúžasnějších her kterou jsem kdy hrála. Byla vytvořena českým vývojářským týmem - Illusions Softworks v roce 2002. Jelikož byla velice úspěšná nejen v České republice, ale také v zahraničí, chystá se pokračování, které by mělo být vydáno někdy v polovině roku 2008.
A o čem je vlastně tato hra???
Děj hry nás zavádí do neklidných třicátých let dvacátého století v USA. V Americe je hospodářská krize, miliony lidí jsou bez práce a díky prohibici vzkvétá také organizovaný zločin.
Jedním takovým městem je i Lost Heaven, fiktivní město podobné New Yorku a Chicagu třicátých let 20. století. Honosné centrum, plné mrakodrapů, střídají chudinské čtvrti. Jelikož se jedná o přístavní město se strategickou polohou, je zde soustředěn průmysl. Tento průmysl s sebou přináší davy dělníků, většinou přistěhovalců z Irska, ale hlavně z Itálie.
Italů žije v Lost Heavenu tolik, že zde vznikla celá čtvrť nesoucí název Little Italy. Tato čtvrť je ovládána mocným mafianským klanem Salieri. Vše je zde podřízeno nepsaným zákonů tohoto gangu včetně policie a úřadů. Mafiánský klan ovládá mocný Don Salieri, který ho založil koncem 19. století. Salieri je především obchodník a to co má získal především svojí obratností, taktikou a vynikající intuicí. Obchoduje se vším, hlavně s alkoholem, tabákem a diamanty. Patří mu i několik restaurací, kam rád chodívá na různé speciality.
Ale jelikož je Lost heaven velké město, není Don Salieri ještě tak silný aby ho ovládal celé. A proto na druhé straně města, ve čtvrti New Ark působí konkurenční klan Dona Morella. Morello je velice obávaná postava celého města, prahnoucí po nadvládě nad ním. Jeho metody jsou naprosto nelidské. Mučení, vraždy, popravy - to je jeho styl, díky kterému získal značnou moc. Ovládá odbory a přístav ve čtvrti Works Quarter. Z toho mu plynou značné peníze. Navíc je napojen na některé politiky města, zejména starostu, jemuž dohazuje voličské hlasy zastrašováním dělníků. Je zde pouze jedna překážka. Little Italy. Její síla je neuvěřitelná a stále roste, což Morella značně znepokojuje. Dona Salieriho zná velmi dobře. Dříve spolu působili v jednom gangu Dona Peponneho. Po jeho smrti se ale jejich cesty rozešly a každý si založil vlastní klan. Salieri je trnem v oku Morella a proto se rozhodne jeho gangu vyhlásit válku. Začne systematicky jít po jeho lidech a vytlačovat ho z různých polí působnosti, pokouší se narušovat jeho obchody.
Do této války se nešťastnou náhodou připlete i obyčejný taxikář Tom Angelo (vy). Jednoho dne po další dlouhé šichtě, klidně pokuřuje a kontroluje taxík, když ho najednou vyděsí hrozivý zvuk nárazu. Za rohem havaroval vůz, ve kterém seděli dva Salieriho mafiáni, Paulie a Sam, jež pronásledují Morellovi hrdlořezové. Zranění gangsteři vylezou z auta a zamíří k Tomovu taxíku. S pistolí v ruce ho donutí nasednout a setřást pronásledovatele.
Nastává zběsilá honička městem, z níž vyjde, díky svým řidičským schopnostem, vítězně Tom. Poté oba gangstery odveze do obávané čtvrti Little Italy k Salieriho baru. Když dorazí na místo, je vyzván, aby počkal, že se mu Don Salieri odvděčí. Poté oba muži zmizí v baru. Zanedlouho se otevřou dveře, z nichž vyjde mohutnější ze dvojce gangsterů, Sam. Jak jde k Tomovu taxíku, sahá do vnitřní kapsy. Tom si myslí, že je zle, ale než stačí nastartovat, je Sam u něj a z kapsy tahá obálku s penězi a dává mu ji společně s návrhem, aby se přidal k jejich gangu. Tom jen poděkuje s tím, že si to rozmyslí.
Tom se nakonec rozhodne návrh přijmout, když totiž jednoho dne odpočívá na parkovišti, přijedou lidi od Morella a pokusí se mu rozbít auto a zmlátit ho. Tom však uteče do Salieriho baru, jen tam najde potřebnou ochranu. Obrátit se na policii by němělo smysl, protože i na policii má Morello své lidi. Navíc vidina velkých výdělků je pro taxikáře lákavá. A tak se Tom Angelo stává členem Salieriho mafie, zkraje zastává funkci řidiče. Válka gangů se rozjíždí…
A můj názor na tuto hru???
Myslím si, že Mafie je opravdu vynikající hra. Dohrála jsem ji několikrát a stále mě nepřestala bavit. Navíc je teď za víc než přijatelnou cenu. (V některých obchodech stojí zhruba 200 - 300 Kč.) Musím také pochválit úžasnou dobovou hudbu (soundtrack je výborný, určitě ho sem brzy přidám ke stáhnutí) , která hru doprovází a samozřejmě český dabing, jež dodává hře ten správný šmrnc... :o) (Tommyho namluvil skvělý Marek Vašut, Paulieho Petr Rychlý, Sáru Linda Rybová, Sama Luděk Čtvrtlík, Salieriho Antoním Molčík atd...) Pokud si hru koupíte, rozhodně nebudete litovat. Po dohrání hlavní hry si můžete ještě zahrát tzv Extrémní jízdu (plnění úkolů, při splnění získáváte nový automobil) nebo Jízdu (vyděláváte peníze, kupujete si zbraně...) =D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zajímá tě mafie?

Ano! 85.5% (888)
Ne, ale hra mě baví... 6.6% (68)
Ne, nebavilo by mě to... 7.9% (82)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama