Leden 2008

Mafiáni (Goodfellas) - info o filmu

31. ledna 2008 v 17:55 | Minion |  Mafiáni (Goodfellas)
Dnes jsem se rozhodla vzít si na mušku film Mafiáni (anglický název - Goodfellas), který opět patří do rodiny gangsterek.... Film byl vydán v roce 1990 - hlavní role se chopil víc než úžasný Robert De Niro (Dále potom neméně skvělí herci - Ray Liotta, Joe Pesci...)
Info o filmu:
Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. Vykonává drobné služby pro místní mafiány a když je zadržen policií kvůli pašování cigaret, odmítá vypovídat, což mu vynese přízeň kmotra Paula Cicera, který ho přijme do svých služeb.
1963. Henry spolu s Jimmym Conwayem a Tommym DeVitem provede úspěšnou loupež na letišti. Protřelý Jimmy se stává mladíkovým přítelem a mentorem. Henry se ožení se středoškolskou židovskou dívkou Karen a navenek žije poklidným a usedlým životem. Jeho žena po svatbě zjistí skutečný pramen Henryho příjmů a přijme to jako nezvratitelný fakt.
1970. Henry opustí svoji ženu po žárlivé scéně, kterou mu Karen ztropí kvůli jeho milence. Na Cicerovo naléhání však dál udržuje zdání fungujícího manželství. Za surové zmlácení jednoho dlužníka jsou Henry s Jimmym odsouzeni na deset let. Ve vězení se Henry zaplete do distribuce drog, protože má strach, že jeho rodina zůstane bez prostředků. Když je po čtyřech letech podmínečně propuštěn, slibuje Cicerovi, že drogy nechá.
1980. Henry, Jimmy a Tommy provedou další loupež na letišti, která vynese 6 milionů dolarů. Na jejich stopu se však dostává FBI. Cicero se rozhodne odstranit slabý článek, kterým je zabiják Tommy. Henry zjišťuje, že další na řadě bude on a rozhodne se přihlásit se jako dobrovolný svědek, aby získal ochranu federálních úřadů, které mu zařídí změnu totožnosti.
A můj názor?
Musím přiznat, že jde opět o mistrovské dílo... Režisér Martin Scorsese je mistrem v oboru, a proto se ani nemůžeme divit, že film získal řady ocenění (nominace na Oscara) a samozřejmě řady fanoušků a nadšených diváků... Nemám co víc dodat... Snad jen sem znovu napsat to, že pokud vás baví gangsterky a různé podobné akční filmy, neměli byste tento film zavrhnout... Rozhodně stojí za shlédnutí... ;o)


Tenkrát v Americe - on-line film!!!!

19. ledna 2008 v 21:03 | Minion |  Tenkrát v Americe (Once Upon a Time in America)
Pokud jste film Tenkrát v Americe neviděli a máte zájem se na něj podívat, navštivte následující odkazy... (Stačí vždy kliknout na část filmu, kterou chcete vidět - film je celkem rozdělen na 8 částí.)
Snímek je ovšem v originálním anglickém znění s anglickými a (asi) čínskými titulky, takže musíte umět jeden z těchto jazyků... =D
Měli byste mít také nainstalovaný FlashPlayer, aby se vám video zobrazilo... Jinak by to mělo jít spustit bez problémů... ;o)

Tenkrát v Americe (Once Upon a Time in America) - info o filmu

19. ledna 2008 v 17:32 | Minion |  Tenkrát v Americe (Once Upon a Time in America)
Tentokrát mě zaujal úžasný akční filmík z roku 1984....(17. ledna jste ho měli možnost vidět na ČT2.)
Info o filmu:
Mladá žena se v noci vrací do hotelového pokoje. Čekají tam na ni neznámí muži, policisté, kteří chtějí vědět, kam zmizel její milenec Noodles. Jeho tři kamarádi, Patrick Goldberg, Philip Stein a Maximilian Bercovicz jsou již mrtví. Když žena odpoví, že neví, chladnokrevně ji zastřelí Se stejnou otázkou mučí i majitele drahé restaurace Fat Moea, který nakonec prozradí: Noodles je v čínském divadle. Než tam policisté dorazí, Noodles stačí zmizet. Hledá kufřík s penězi, kam ukládali s kamarády společné úspory, najde v něm ale jen staré noviny. Odjíždí se skrýt do Buffala a o pár let později se vzpomínky a strach z pronásledování vracejí....
Krimi / Drama / Thriller
USA / Itálie, 1984, 139 min (SE: 227 min)
Režie: Sergio Leone
Autor hudby k filmu: Ennio Morricone
V hlavních rolích: Robert De Niro, James Woods, Elizabeth McGovern, Treat Williams, Tuesday Weld a další.... :)
Zdroj: csfd.cz

Sloní muž (The elephant man) - fotky z filmu

18. ledna 2008 v 21:46 | Minion |  Sloní muž (The Elephant Man)
Elephant Man 1Elephant Man 2
Elephant Man 3Elephant Man 4
Elephant Man 5Elephant Man 6
Elephant Man 7Elephant Man 8
Elephant Man 9Elephant Man 10
Elephant Man 11Elephant Man 12
Zdroj obrázků: geocities.com


Lordz Of Brooklyn - Diskografie + songy k poslechu

15. ledna 2008 v 18:35 | Minion |  Lordz of Brooklyn
SATURDAY NITE FEVER
Single (1995)
Ventrue/American Recordings
All In The Family (1995)
Ventrue/American Recordings
Lordz of Brooklyn Meet Bumpy Knuckles
12" (1999)
Landspeed Recordings
Lake of Fire (1997)
Island Records
Graffiti Roc (2003)
Tunnel Vizion/High TimesLordz of Brooklyn - Mp3 ke stažení

15. ledna 2008 v 11:49 | Minion |  Lordz of Brooklyn
Nejlepší a nejznámější songy od Lordz of Brooklyn si nyní můžete stáhnout na tomto blogu... :o) Doporučuji Saturday Nite Fever a Lake of Fire.... =D
Lake of Fire REMIX je písnička, která zazněla na konci hry Mafie ;)

Scarface - info o filmu

14. ledna 2008 v 19:13 | Minion |  Zjizvená tvář - (Scarface)
Mezi rodinu amerických gangsterek patří i skvělý filmík Scarface (česky Zjizvená tvář), ve kterém si hlavní roli zahrál úžasný Al Pacino. Hlavní děj filmu - cesta za mocí a penězi...
Stručný popis děje filmu:
V květnu 1980 otevřel Fidel Castro kubánský přístav Mariel s jasným záměrem nechat některé občany odjet za příbuznými do Spojených států. Do sedmdesáti dvou hodin bylo 3000 amerických lodí na cestě na Kubu. Brzy se ukázalo, že Castro přinutil majitele lodí, aby odvezli nejen příbuzné, ale i nejhorší kubánské vězně. Mezi 125 000 uprchlíky, kteří se vylodili na Floridě, bylo 25 000 trestanců. A jedním z nich byl i kubánský politický vězeň Tony Montana (Al Pacino).

Tony ale hned po příjezdu skončí ve vezění, kde dostane nabídku, která se neodmítá: zabije komunistu a drogová mafie ho dostane ven i s jeho parťákem. Protože Tony by komunistu zabil i zadarmo, s rozhodnutím ani chvíli neváhá. Později začne pracovat pro mafii a svou drzostí a naprostou bezohledností si vydobývá nejvyšší postavení v drogovém oboru. S největší drzostí přebírá i manželku svého šéfa (M. Pfeiffer) a rozjíždí své obchody. Jeho touha po moci a určitá otupělost se postupně mění až v šílenství. Začne se distancovat, nikoho nepotřebuje. Svým jednáním a "nespolehlivostí" si ale znepřátelí spoustu vlivných lidí. A když se dostane na samotný vrchol, není už cesty zpět.
V hlavních rolích:
Pacino ...Tony Montana
Michelle Pfeiffer ...Elvira Hancock
Steven Bauer ...Manny Rivera
Mary Elizabeth Mastrantonio ...Gina Montana
Robert Loggia ...Frank Lopez
Rok vydání: 1983, USA
Více informací (v angličtině) na www.scarface-dvd.com. Na těchto stránkách si můžete také udělat testík, který obsahuje otázky týkající se filmu Scarface. :)
A můj názor???
Opět si myslím, že se jedná o celkem zajímavou gangsterku... Režisér Brian De Palma zde předvedl svůj talent a tak se zajisté po celých 170 minut, kterých film trvá, nebudete nudit... Vřele doporučuji...
Na motivy filmu byla také vydána PC hra (se stejným názvem) Scarface. Jestliže se vám bude film líbit a nelitujete času stráveným nad hraním PC her, tak si Scarface v game podobě nenechte ujít... ;o)

Cenka za bleskajdu

12. ledna 2008 v 21:21 | Minion |  Moje diplomky ♥
Tak jsem dostala od Anety cenku za bleskajdu! Moc krásný a navíc se mi to hodí barevně na blog... :o)

2. Anketka!!!

12. ledna 2008 v 18:14 | Minion |  Ankety
Tak jsem po dlouhý době změnila design blogu... Tentokrát jsem zvolila fialovo-růžovou barvu... A docela by mě zajímalo, jak se vám to líbí?! :o) Pokud chcete hlásněte v anketě... =D


Mafia - info o hře

6. ledna 2008 v 14:20 | Minion |  Mafia game
Mafia: The city of lost heaven je jedna z nejúžasnějších her kterou jsem kdy hrála. Byla vytvořena českým vývojářským týmem - Illusions Softworks v roce 2002. Jelikož byla velice úspěšná nejen v České republice, ale také v zahraničí, chystá se pokračování, které by mělo být vydáno někdy v polovině roku 2008.
A o čem je vlastně tato hra???
Děj hry nás zavádí do neklidných třicátých let dvacátého století v USA. V Americe je hospodářská krize, miliony lidí jsou bez práce a díky prohibici vzkvétá také organizovaný zločin.
Jedním takovým městem je i Lost Heaven, fiktivní město podobné New Yorku a Chicagu třicátých let 20. století. Honosné centrum, plné mrakodrapů, střídají chudinské čtvrti. Jelikož se jedná o přístavní město se strategickou polohou, je zde soustředěn průmysl. Tento průmysl s sebou přináší davy dělníků, většinou přistěhovalců z Irska, ale hlavně z Itálie.
Italů žije v Lost Heavenu tolik, že zde vznikla celá čtvrť nesoucí název Little Italy. Tato čtvrť je ovládána mocným mafianským klanem Salieri. Vše je zde podřízeno nepsaným zákonů tohoto gangu včetně policie a úřadů. Mafiánský klan ovládá mocný Don Salieri, který ho založil koncem 19. století. Salieri je především obchodník a to co má získal především svojí obratností, taktikou a vynikající intuicí. Obchoduje se vším, hlavně s alkoholem, tabákem a diamanty. Patří mu i několik restaurací, kam rád chodívá na různé speciality.
Ale jelikož je Lost heaven velké město, není Don Salieri ještě tak silný aby ho ovládal celé. A proto na druhé straně města, ve čtvrti New Ark působí konkurenční klan Dona Morella. Morello je velice obávaná postava celého města, prahnoucí po nadvládě nad ním. Jeho metody jsou naprosto nelidské. Mučení, vraždy, popravy - to je jeho styl, díky kterému získal značnou moc. Ovládá odbory a přístav ve čtvrti Works Quarter. Z toho mu plynou značné peníze. Navíc je napojen na některé politiky města, zejména starostu, jemuž dohazuje voličské hlasy zastrašováním dělníků. Je zde pouze jedna překážka. Little Italy. Její síla je neuvěřitelná a stále roste, což Morella značně znepokojuje. Dona Salieriho zná velmi dobře. Dříve spolu působili v jednom gangu Dona Peponneho. Po jeho smrti se ale jejich cesty rozešly a každý si založil vlastní klan. Salieri je trnem v oku Morella a proto se rozhodne jeho gangu vyhlásit válku. Začne systematicky jít po jeho lidech a vytlačovat ho z různých polí působnosti, pokouší se narušovat jeho obchody.
Do této války se nešťastnou náhodou připlete i obyčejný taxikář Tom Angelo (vy). Jednoho dne po další dlouhé šichtě, klidně pokuřuje a kontroluje taxík, když ho najednou vyděsí hrozivý zvuk nárazu. Za rohem havaroval vůz, ve kterém seděli dva Salieriho mafiáni, Paulie a Sam, jež pronásledují Morellovi hrdlořezové. Zranění gangsteři vylezou z auta a zamíří k Tomovu taxíku. S pistolí v ruce ho donutí nasednout a setřást pronásledovatele.
Nastává zběsilá honička městem, z níž vyjde, díky svým řidičským schopnostem, vítězně Tom. Poté oba gangstery odveze do obávané čtvrti Little Italy k Salieriho baru. Když dorazí na místo, je vyzván, aby počkal, že se mu Don Salieri odvděčí. Poté oba muži zmizí v baru. Zanedlouho se otevřou dveře, z nichž vyjde mohutnější ze dvojce gangsterů, Sam. Jak jde k Tomovu taxíku, sahá do vnitřní kapsy. Tom si myslí, že je zle, ale než stačí nastartovat, je Sam u něj a z kapsy tahá obálku s penězi a dává mu ji společně s návrhem, aby se přidal k jejich gangu. Tom jen poděkuje s tím, že si to rozmyslí.
Tom se nakonec rozhodne návrh přijmout, když totiž jednoho dne odpočívá na parkovišti, přijedou lidi od Morella a pokusí se mu rozbít auto a zmlátit ho. Tom však uteče do Salieriho baru, jen tam najde potřebnou ochranu. Obrátit se na policii by němělo smysl, protože i na policii má Morello své lidi. Navíc vidina velkých výdělků je pro taxikáře lákavá. A tak se Tom Angelo stává členem Salieriho mafie, zkraje zastává funkci řidiče. Válka gangů se rozjíždí…
A můj názor na tuto hru???
Myslím si, že Mafie je opravdu vynikající hra. Dohrála jsem ji několikrát a stále mě nepřestala bavit. Navíc je teď za víc než přijatelnou cenu. (V některých obchodech stojí zhruba 200 - 300 Kč.) Musím také pochválit úžasnou dobovou hudbu (soundtrack je výborný, určitě ho sem brzy přidám ke stáhnutí) , která hru doprovází a samozřejmě český dabing, jež dodává hře ten správný šmrnc... :o) (Tommyho namluvil skvělý Marek Vašut, Paulieho Petr Rychlý, Sáru Linda Rybová, Sama Luděk Čtvrtlík, Salieriho Antoním Molčík atd...) Pokud si hru koupíte, rozhodně nebudete litovat. Po dohrání hlavní hry si můžete ještě zahrát tzv Extrémní jízdu (plnění úkolů, při splnění získáváte nový automobil) nebo Jízdu (vyděláváte peníze, kupujete si zbraně...) =D


Klávesové zkratky :)

5. ledna 2008 v 16:29 | Minion |  Všechno možný :o)
♥ = alt + 3
☺ = alt + 1
☻ = alt + 2
♦ = alt + 4
♣ = alt + 5
♠ = alt + 6
• = alt + 7
◘ = alt +8
○ = alt + 9
▼ = alt + 31
♀ = alt + 21
☼ = alt + 51
♪ = alt + 13
© = alt + 0169
@ = alt + 64
Těch zkratek je víc, ale tohle jsou takový ty nejzajímavější.... =D

Anketka!!!! ♥

5. ledna 2008 v 16:06 | Minion |  Ankety
Hlasujte v anketě ,,Čeho byste chtěli víc na tomto blogu?"! :o)

GTA: San Andreas - soundtrack ke stažení zdarma

5. ledna 2008 v 15:41 | Minion |  Soundtracky
Tak tenhle soundtrack doporučuji stáhnout! PC hra GTA byla naprosto skvělá a soundtrack taky... =)
 1. Michael Hunter - The Theme From San Andreas (úvodní znělka)
 2. Rick James - Cold Blooded
 3. Slick Rick - Children's Story
 4. Maytals - Pressure Drop
 5. Eddie Money - Two Tickets To Paradise
 6. Guy - Groove Me
 7. Ronnie Hudson - West Coast Poplock
 8. James Brown - The Payback
 9. 2pac - I don't Give A Fuck
 10. Rage Against The Machine - Killing in The Name
 11. Raze - Break 4 Love
 12. Ohio Players - Funky Worm
 13. Willie Nelson - Crazy

Oficiální soundtrack si můžete stáhnout v torrent podobě Zde! - Jedná se o 2 CDéčkový soundtrack o celkové velikosti 150 Mb (23 souborů)
Písně ze všech rádií - kompletní soundtrack si můžete stáhnout ZDE! - Jedná se o 8 CDéčkový soundtrack o celkové velikosti 537 Mb (166 souborů)
Obsah 8 CDéčkového soundtracku:
PLAYBACK FM - CLASSIC HIP HOP & RADIO LOS SANTOS - MODERN HIP HOP
K-ROSE - COUNTRY
BOUNCE FM - THE FUNK
K-DST - CLASSIC ROCK
MASTER SOUNDS 98.3 - RARE GROOVE
CSR 103:9 - NEW JACK SWING
K-JAH - DUB/REGGAE
RADIO X - MODERN ROCK
Ke stahování potřebujete program ke stahování přes torrent. Doporučuji BitComet. ;)