Rowan Atkinson (Mr. Bean)

25. července 2007 v 15:34 | Minion |  Mr. Bean
Určitě všichni znáte Mr. Beana. Tohoto potřeštěného chlapíka znají i malé děti. Jeho veselé příběhy již rozesmály milióny lidí na celém světě. Znáte ale i toho herce, který Mr. Beana ztvárnil? Pokud ne, tak čtěte dál. :o)
Rowan Sebastian Atkinson se narodil 6. ledna roku 1955 ve Stockfieldu ve Spojeném Království. Je britský komik, známý zejména jako Mr. Bean.
Narodil se do farmářské rodiny a už odmala projevoval nadání rozesmívat lidi, přesto se nechtěl stát komikem. Chtěl povolání se stálým a jistým platem. Po studiích na univerzitách v Newcastlu a Oxfordu se však komikem stal. Začal psát pro divadlo v Oxfordu Playhouse a uplatnil se i jako divadelní komik. V roce 1979 pronikl do televize jako herec a scénarista v seriálu BBC Nezprávy v devěd. Seriál byl velmi úspěšný a Atkinson díky němu dostal ocenění British Academy Award a stal se osobností BBC pro rok 1980. Jeho úspěchy pokračovaly a zajišťovaly mu růst popularity.
Od roku 1990 je ženatý se Sunetrou Sastry, s níž má dvě děti, Lily a Benjamina. Vlastní dvě filmové společnosti, Tiger Television a Tiger Aspect Films...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama